Najlepsze miejsca do praktykowania medytacji

Duże parki

Duże parki miejskie i ogrody są zazwyczaj duże i otwarte na tyle, by medytować w komforcie, o ile jesteś wystarczająco daleko od samochodów.

Nawet jeśli przebywasz w środowisku miejskim, kontakt z naturą, jaki zapewniają parki, oferuje idealne otoczenie dla działań relaksacyjnych i medytacyjnych w satysfakcjonujący sposób. Pamiętaj, że nie chodzi tylko o to, by być z dala od zgiełku miasta: kluczowa jest również jakość powietrza.

Ostatecznie, parki są często najlepszą opcją medytacji dla ludzi żyjących w środowiskach miejskich; mogą one funkcjonować jako małe, tymczasowe „odosobnienia”, aby zrelaksować się przez kilka minut lub godzin i uciec od elementów, które przypominają nam o zadaniach i obowiązkach życia codziennego.

Góry

Górskie miejscowości to także doskonałe miejsca do medytacji, ponieważ jest to miejsce, w którym mamy prawdziwy kontakt z naturą i wszystkimi relaksującymi elementami, które ma ona do zaoferowania. Ponadto w tego typu miejscach zazwyczaj istnieje ekosystem, który zapewnia nam świeże powietrze i odgłosy ptaków, które mogą pomóc nam wejść w odpowiedni stan relaksu.  W https://www.infobeskidy.pl znajdziesz najlepsze miejscówki do medytacji w górach.

Atmosfera, którą znajdujemy w górach jest również bardzo korzystna, ponieważ aby dotrzeć tam, gdzie chcemy, zwykle trzeba podjąć minimalny wysiłek, co prowadzi do wydzielania tzw. hormonów szczęścia, wśród których wyróżnia się serotonina, a to sprawia, że łatwiej jest nam wejść w stan umysłu, który predysponuje nas do medytacji wierząc w nasze możliwości dobrego działania.

Plaża

Plaża to kolejne klasyczne miejsce medytacyjne, które może pomóc wielu ludziom osiągnąć niezbędny stan relaksu, którego wymaga medytacja.

Szum fal jest dla większości osób bardzo relaksujący, podobnie jak dotyk piasku i odczuwanie wiatru na ciele. Poza tym plaża jest jednym z najbardziej polecanych miejsc do oglądania wschodów i zachodów słońca gdziekolwiek jesteśmy, momenty bardzo odpowiednie do medytacji.

W domu

W domu również możemy znaleźć kilka bardzo odpowiednich miejsc do medytacji, takich jak nasza sypialnia, taras czy przed kominkiem, z dźwiękiem ognia w tle. Ważne jest jednak, aby zarezerwować niewielką przestrzeń, którą wykorzystamy tylko do tej czynności, lub przynajmniej lekko zmodyfikować wygląd pomieszczenia, aby samoistnie wywołać stan wyciszenia. Przydatne może być rozpoczęcie sesji od małego rytuału (np. zapalenie kilku świec i zgaszenie światła), który zarówno zaznacza początek medytacji, a z drugiej strony służy modyfikacji miejsca, w którym jesteśmy przyzwyczajeni do wykonywania innych czynności.